Bartók Béla Elméleti Líceum

Temesvár

Úszóversenyek eredményei

Október végén iskolánk több úszó diákja részt vett a temesvári Ioan Bădescu Emlékversenyen, amelyre 7 város sportolói, összesen 13 csapat, 336 versenyző érkezett két országból, Romániából és Szerbiából.
Buculei Yana (VIII.A) három aranyat (100 m gyors, 200 m vegyes, 100 m pillangó) és egy ezüstöt nyert (100 m hát). Edző: Sucan Tiberiu
A versenyen Lokodi Bence (V.B) 100 mellen megúszva a legjobb idejét nyert egy bronzérmet. Szász Timea (IV.H) és Draguta Roland (V.B) pedig számos számban egyéni csúcsot ért el. Edző: Borbély Anita.
Stan Norbert Krisztán (VIII.B) aranyérmes lett 100 m háton. Krisztián a temesvári Delfin Sport Klub színeit képviselte. Edzők: Stan Pál és Balint Claudiu.
A hétvégén Aradon zajlott a Sprint Kupa úszóverseny több mint 330 aradi és temesvári úszó részvételével. A versenyen Stan Norbert Krisztián (VIII.B), a 14 éves fiú kategóriában aranyérmet szerzett 50 m-es hátúszásban, új egyéni csúcsot úszva.
50 m-es pillangóúszásban negyedik helyen nyúlt be, ugyancsak egyéni csúccsal.
Ugyanezen a versenyen Buculei Yana első helyet ért el az alábbi próbákon: 50 m gyorsúszás, 50 m mellúszás, 200 m gyorsúszás, 50 m hátúszás, 50 m.
Buculei Patrick 50 m mellúszás próbán 2. helyet ért el új egyéni csúccsal, 50 m pillangóúszáson 3. helyet ért el új egyéni csúccsal, 200 m gyorsúszáson 4. helyet,
50 m hátúszáson 4. helyet ért el új egyéni csúcs, 50 m gyorsúszáson pedig 6. helyet ért el új egyéni csúccsal. Patrick edzője: Sucan Tiberiu
Gratulálunk mindenkinek! További sok sikert!