A bejárótábor tematikus napokra épült, hangsúlyt fektettünk a szókincsbővítésre, kommunikáció fejlesztésére és a mindennapi élethelyzetek sikeres megoldására.
Naponta volt játékos feladat, utazás különböző közlekedési eszközökkel, mozgás és parkok vagy játszóterek felfedezése, meseolvasás és filmnézés, természetesen mind román nyelven.
A tábor ideje alatt, igyekeztünk csak román nyelven kommunikálni és bátorítottuk a gyerekeket, hogy egymás közt is ezt tegyék.
Hangsúlyt fektettünk a bemutatkozásra, amely interaktív feldatokkal elősegítette, hogy a gyerekek egy igen teljes képet kapjanak önmagukról, természetesen román nyelven.
Különböző szituációs gyakorlatokat játszottunk, amelyek közkedvelt pillanatokká váltak. Ilyenek voltak például a jegyvásárlás, termékvásárlás, kincskeresés, párbeszéd alkotása megadott témák alapján. Mindezeket a tantermen kívül is kipróbálhatták, a piacon ( gyümölcsvásárlás közben), a hajón ( jegyvásárlás közben).
Nagy sikert aratott a román nyelvű mesék megtekintése és az azt követő mesefeldolgozás, dramatizálás, színdarabbá alkotás.
Mivel a csoport összetétele korosztályban és nyelvi ismeretben is eltérő volt, így sikeresnek bizonyult, hogy csoportbontásban is dolgozhattak. Az első csoport hangoskönyvek segítségével az időjárásról, gyümölcsökről, természeti jelenségekről illetve ruházatról tanult, míg a második csoport ez idő alatt, nyelvtani ismereteket sajátított el szóban és írásban egyaránt.
Természetesen a tábor ideje alatt ez alkalommal sem maradhatott el a várva várt vízcsata, és a jól megérdemelt fagyizás sem.
A tábor jó hangulatban zajlott, sokszor igen kimerítő munkával, de a gyerekek jókedve és lelkesedése végig jelen volt. Külön kiemelnénk, hogy ámbár sokszor nehéz, de kitartó odafigyeléssel és törekvéssel, igyekeztek nemcsak a tevékenységek ideje alatt román nyelven kommunikálni, hanem a nap bármely pillanatában. Külön gratulálunk minden kedves táborozónak és sok sikert kívánunk.
Găurean Cristina és Crepelca-Kovács Beatrix táborvezetők