Bartók Béla Elméleti Líceum

Temesvár

Radin Vladi, az öt nyelvet ismerő atlétánk

Iskolánkban járó számos diák a sportban találja meg önmagát. Egyesek úsznak, vívnak, küzdősportokat próbálnak ki.
Radin Vladimir, VIII.A osztályos tanuló, több sportágban is kipróbálta magát. Kezdetben a labdarúgás világában, majd az atlétikában ért el jeles eredményeket nemzetközi és országos szinten.
Néhány idei sporteredménye: egy bukaresti országos versenyen Vll. lett, ahol 60 m futott le 7.88 mp alatt, amivel saját rekordját is megdöntötte. Aradon a 400 m-es távot 58.06 mp alatt futotta le, mellyel megszerezte az első helyett és ezzel is megdöntötte saját rekordját ezen a távon. Ezt követően a Temesváron szervezett versenyeken 3. és 4. helyezést ért el. Bákóban, korosztályának nemzeti bajnokságán 17. lett 200 m-en és 14. a 60 m-es gyorsfutásban.
Vladi nemzetközi szinten is versenyzett és szép eredményeket ért el, mint például a verseci atlétikai játékokon, ahol ll. helyezést ért el 300 m-es távon (42.53 mp) és lll. helyezésben részesült a 100m-es távon (13.08 mp). Belgrádban a volt jugoszláv országok versenyén vett részt, itt a 16 év alatti korcsoportban V.helyezést ért el (itt 25.80mp alatt futotta le a 200 métert).
Radin Vladimir két atlétikai sportklubnak a tagja: egy temesvárinak és egy versecinek. Sok sikert a továbbiakban is.