2024. július első hétben az Art Talent Point projekt keretében, Zolton táboroztunk, ahol a Bartók Diákszínpad tagjai, és mi, az előadás létrejöttét a kulisszák mögül támogató csapat, befejeztük az előadásunk létrehozását. Míg a színikörösök a Nem könnyű című színdarabot próbálták, addig mi jelmezeket, díszletet, plakátot terveztünk.
Minden napunkat egy kis reggeli tornával indítottuk, majd a reggeli után kezdődött a munka. Csapatokban és a mentorainkkal dolgoztunk. Mindenki saját maga által kiválasztott szakterületen dolgozott.
A színdarab egy korunkbeli tini átlagos életét mutatja be. A színdarabot “A 13 és ¾ éves Adrian Mole titkos naplója” című regény inspirálta, amiből rádiójáték, sorozat és színdarab is készült. A Bartók Diákszínpad a IX. Temesvári Magyar Napok keretén belül fogják először bemutatni az új darabot.
A sok munka mellett túráztunk, meccset néztünk, tollasoztunk, hajat fontunk, muzsikáltunk stb. A tábort tábortűzzel és szuper beszélgetéssel zártuk.
A Bartók Diákszínpad tagjai: Boros Szonja, Demeter Carina, Farkas-Erdély Kinga, Iván Erika, Kele Dávid, Kőnig Glória, Lőrincz Ervin, Menyhárt Tamás, Mihalca Tudor, Nagy Imre, Varga Brigitta és Vass Réka.
A kreatív csapat tagjai: Balázs-Fülöp Máté, Csutak Evelin Dóra, Jakab Rebeka, Kovács Eszter, Maskulik Réka, Nagy Alexander, Nagy Natália, Simó Melitta, Szilágyi Bence, Vad Natália Izabella, Varga Andrea Terézia és Zabos Noémi.
A mentorok, akiknek köszönjük a munkát: Száva Enikő (PR terület), Bajkó Attila (díszlettervezés), Nüszl Erzsébet (jelmeztervezés), Cári Tibor (zeneszerző, énekes), P. Domschy Mercédesz (korrepetitor), Keresztes Péter (média, film). Molnos András Csaba (a Bartók Diákszínpad vezetője) és Molnos Ildikó (a diákcsapat koordinátora).
Az Art Talent Point projekt a Kreatív iskolák program része és a Projektközpont támogatásával valósul meg.
Maskulik Réka, tudósító
A projekt a “Temesvár – Európa Kulturális Fővárosa 2023” nemzeti kulturális program része, és a Temesvári Városi Projektközpont által működtetett Power Station+ | Kreatív iskolák program finanszírozza, az állami költségvetésből a Kulturális Minisztérium költségvetésén keresztül elkülönített összegekkel.
Proiectul face parte din Programul cultural național „Timișoara – Capitală Europeană a Culturii în anul 2023” și este finanțat prin programul Power Station+ | Școli creative, derulat de Centrul de Proiecte Timișoara, cu sume alocate de la bugetul de stat, prin buget de la Ministerul Culturii.