Bartók Béla Elméleti Líceum

Temesvár

Szabadtéri sakkverseny

Több mint 500 iskolás mérte össze tudását, több korcsoportban, ma a Jenő herceg (Szabadság) téren szervezett szabadtéri sakkversenyen. Iskolánkat 8 diák képviselte: Bekő Timea (1.o.), Hindrich Ákos és Fülöp Norbert (3.o.), Bekő András (4.o.), Rzepecki Maja és Damian Filip (6.o.), Barabás Adél és Kis Benjámin (12.o). Közülük hárman – Ákos, Norbert és Filip – először vettek részt iskolán kívüli versenyen, nekik dupla elismerés jár, mivel a újonci lámpalázat is le kellett győzniük. Nagyon jól szerepelt a két végzős diákunk, Barabás Adél és Kis Benjámin, kevésen múlott, hogy nem lettek dobogósak, 4. illetve az 5.helyezést érték el. A legeredményesebb versenyző az elsős Bekő Timea volt, aki veretlenül, 4,5 ponttal az 5-ből, második helyen zárta a versenyt holtversenyben a tornagyőztessel.