Ma a Bartók Béla Elméleti Líceum diákjai előtt mutatták be a 𝐛𝐨𝐲𝐳 𝐚𝐧𝐝 𝐠𝐢𝐫𝐥𝐳 című előadást. A színdarabot követően az alkotók és a líceum diákjai őszinte és tartalmas beszélgetést is folytattak a darab tematikáját adó társadalmi problémákról.
A 𝐛𝐨𝐲𝐳 𝐚𝐧𝐝 𝐠𝐢𝐫𝐥𝐳 című előadás Sînziana Koenig története alapján született és Ricz Ármin vitte színre, amit hétfőn tekinthettek meg a temesvári Bartók Béla Elméleti Líceum 11. és 12-es diákjai. Sînziana Koenig története tévelygő fiatalokról szól, akik az őket körülvevő zavaros világban próbálnak eligazodni. Hogyan tudunk igazán szeretni, ha emberi kapcsolatainkat nem az őszinte kíváncsiság, hanem az önző vágyak kielégítése vezérli? Az előadás erre a kérdésre keresi a választ.
A 𝐛𝐨𝐲𝐳 𝐚𝐧𝐝 𝐠𝐢𝐫𝐥𝐳 című előadást egy hónapon át tíz temesvári középiskola diákjai előtt mutatják be, a színdarabot beszélgetések követik, ahol az iskolások, az alkotók és a meghívott vendégek vesznek részt. A közönségtalálkozók kiemelt témái a tizenévesek közötti kapcsolatok, a szülőkkel vagy a tanárokkal kialakított viszonyaik lesznek, továbbá az, ahogyan a fiatalok helyüket keresik a társadalomban.
Az előadás az aradi Ioan Slavici Színház produkciója, mely a Temesvári Állami Német Színház és a Csiky Gergely Állami Magyar Színház koprodukciós partnerségével valósult meg, a Temesvár Európa Kulturális Fővárosa 2023 program keretében. Bartha Csaba összeállítása egy kis részlettel kezdődik a darabból, majd beszélgetések a művészekkel (Vadász Bernadett és Éder Enikő) a nézőkkel (Király Rebeka és Bán Emese), és Fekete Réka irodalmi titkárral.