Idén októberben immár második alkalommal került megrendezésre a Zöld Hét nevű kezdeményezés, melynek keretében, a XII. matematika-informatika és biológia-kémia, valamint a XII. társadalomtudományok osztály diákjai október 24-25 között egy kivételes, egyetemlátogatással összekötött kiránduláson vehettünk részt, Kolozsváron.
Október 24-én, kedden, korahajnalban indultunk, majd egy pihentető hatórás utazás után, megérkeztünk Románia második legnagyobb városába, melyet a történelemben Kincses Városnak, valamint Erdély fővárosának is neveztek. Egy rövid pihenő után, városnézésre indultunk, mitöbb egy kellemes sétát tettünk a szeles, napsütötte, s nem utolsó sorban sokszínű őszi időben. Ennek során megtekintettük Kolozsvár belvárosát, amely magába foglalta a Szabók Bástyáját, a nemrég felújított Szent Mihály Templomot és Mátyás Király szülőházát, de ezenkívül szabadidőben meglátogattuk a helyi Botanikus Kertet, ahol számos egzotikus és változatos növényt megtekinthettünk és sok jó fényképet készíthettünk a napsugaras alkonyban, de ugyanakkor az operát is, néhányan felmentek a Fellegvárba, ami a város egyik legkülönlegesebb látnivalója, mely elképesztő kilátást nyújt a városra, kiváltképpen este.
Másnap délelőtt kíváncsian léptünk be a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem épületébe, melynek bemutatása képezte kirándulásunk fő programját. Itt az intézmény PR-felelőse Erdei Virág bemutatta, ezen felsőoktatási intézmény múltját és jelenét. Megtudtuk, hogy a ,,Sapi” 2000-ben jött létre, jelenleg négy karon folynak képzések, négy különböző településen, (Kolozsvár, Marosvásárhely, Csíkszereda és Sepsiszentgyörgy) továbbá, hogy Kolozsváron, ahol a rektorátus is található öt alapszakon van lehetőségük tanulni a hallgatóknak, mégpedig: környezettudomány, filmtudomány és média, táncművészet, nemzetközi kapcsolatok és jog (az országban egyedülállóan kétnyelvű, magyar-román előadási nyelvvel). Továbbá megnéztük az egyetem könyvtárát is és megismertük a Hallgatói Önkormányzat működését. Látogatásunk második felében mindenki érdeklődésének megfelelően részt vehetett egy részletes szakbemutatón, illetve nyílt órán, melyben megismertük a felvételi követelményeket s betekintést nyerhettünk az egyetemisták izgalmas életébe. Nagy örömünkre még egy kis ajándékkal is megleptek minket.
Végsősoron elmondhatjuk, hogy a kolozsvári kirándulás egy olyan élmény volt, amit soha nem fogunk elfelejteni. Köszönetet mondunk mindenkinek, aki hozzájárult ehhez a csodálatos együtt töltött két naphoz! Külön köszönjük Virginás-Tar Judith tanárnőnek a szervezést és Păduraru Szilviának, hogy ő is velünk tartott.
A csapat nevében: Major Barna (XII.TT)