A 2022–2023-as tanévben az Integratio Alapítvány harmadszor szervezte meg Az én Temesvárom – Z generációs kreatív médiaműhely címmel tehetséggondozó programját, melynek célja Temesvár magyarsághoz kapcsolódó értékeinek felfedezése és bemutatása volt. A teljes tanévet felölelő program építette az elmúlt két év projekteredményeit és tovább gazdagította a város értékeinek felmutatását Temesvár Európa Kulturális Fővárosa évében. Mivel idén nagyobb érdeklődés övezte a projektet, 15 középiskolás diák is részt vett a programon: Andrási Kálmán, Berta Evelyn-Boglárka, Csata Dorottya, Farkas-Erdély Kinga, Gáll Tamás, Major Barna, Makkai Gergő, Nagy Dávid, Nagy Edina Mónika, Oláh Anna, Papp Izabella, Povian Alessia, Szömörödi Mercédesz, Tătaru Ervin és Török Orsolya. A résztvevő diákokkal öt mentor foglalkozott: dr. Balla Lóránt (irodalom), Bartha Csaba (média, rádió), dr. Erdei Ildikó (társadalomtudományok), Fodor Enikő (történelem) és Nüszl Erzsébet (képzőművészet).
A tehetséggondozó program változatos témájú előadásokkal és közös workshopokkal indult, amelyeken minden diák részt vett, majd kialakultak a végleges pályamunka-ötletek és ahhoz kapcsolódóan az egyéni és vegyes munkacsoportok, amelyek a mentorok irányításával dolgoztak tovább. A projekt végére megszülettek a változatos tematikájú és formájú egyéni vagy kiscsoportos alkotások. Idén olyan híres magyar személyiségek kerültek a középpontba, akik valamilyen módon kapcsolódnak Temesvárhoz: Ady Endre, Bartók Béla, Bolyai János, Dózsa György, Kós Károly, Szabolcska Mihály és Székely László. Új témák kerültek feldolgozásra, mint Temesvár multikulturalitása és soknyelvűsége, a Wegenstein család orgonagyárának története, a Hunyadi kastély története, valamint a város fontosabb szecessziós épületeiről is készült bemutató. A bemutatók mellett készült rádióműsor és Beugró típusú társasjáték is, amely a helyi személyiségek megismertetését célozza. A képzőművészet műhely tagjai egyedi térbeli könyveket alkottak Bartók Béla egy-egy műve alapján: az Allegro Barbaro, a Fából faragott királyfi és a Cantata Profana ihlette munkák igazi látványosságai lettek az idei zárókonferenciának, erről készült a projekt kisfilmje is.
A munkák bemutatására a zárókonferencián került sor, amelyet 2023. május 23-án szerveztünk meg. Az eseményen számos meghívott jelen volt, de a nagyközönség számára is nyitott volt. A köszöntők után a mentorok összefoglalták a projekt során végzett munkát, majd a diákok vagy diákcsapatok bemutatták a saját munkáikat. A színvonalas, jó hangulatú konferenciát egy állófogadás követte, amely alkalmat adott a további kérdésekre, beszélgetésekre.
A program a Nemzeti Tehetségprogram részeként valósult meg – pályázati kategória: Innovatív tanulási környezet kialakítása és komplex tehetségsegítő programok megvalósítása (NTP-INNOV-22-0211). Az Integratio Alapítvány által szervezett programot a Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő támogatta.