Válasz: Az intézményben a tanítás nyelve a magyar. Magyarul tanítunk minden tantárgyat, értelemszerűen kivételt képeznek az egyéb nyelvórák. Amennyiben szükséges, az elemi osztályok szintjén kiscsoportos magyar nyelvfejlesztő foglalkozásokat tartunk heti rendszerességgel. Ugyanakkor anyanyelvi bejárótáborokat/foglalkozásokat szervezünk az őszi és a nyári vakációkban. Amikor van rá lehetőség, ezeket a foglalkozásokat Petőfi ösztöndíjasok tartják.
A román nyelv elsajátítása az iskolában fokozatosan történik. Előkészítő és első osztályban elsősorban beszédfejlesztéssel foglalkozunk, majd ezt követi az írás-olvasás elsajátítása. A heti 3 majd 4 román óra mellett román nyelvi bejárótáborokat is szervezünk a vakációkban, de más román kommunikációs készségfejlesztő programokat is szervezünk, mint például a román nyelvű klub.
Az angol nyelvvel már az előkészítő osztályban megismerkednek a gyerekek heti egy órában, egyfajta “nyelvi belemerítésként” működnek ezek az órák. Harmadik osztálytól az óraszám kettőre nő hetenként, és ez így is marad az érettségiig. A társadalomtudomány osztályok heti négy órában tanulják az angol nyelvet. Középiskolás szinten választható tantárgyként jelen van az iskola ajánlatában a Cambridge nyelvvizsgára való felkészítés. A német nyelvet ötödik osztálytól tanulják a diákok heti két órában.
Hiszünk a kétnyelvűség előnyeiben és építünk rájuk. A kétnyelvűség pozitív hatásai közé sorolható: a fokozottabb nyelvi érzékenység, a kreativitás magasabb szintje, az olvasástanulás könnyebbsége, valamint a demokratikusabb szemlélet.
“A kétnyelvűvé válás egy potenciális ajándék.” (Ellen Bialystok)